Reflexní terapie / masáž - Slaný / Kladno

Reflexni terapie se zaměřuje na použití specifického typu masáže, kde se vyvíjí tlak na prstu terapeuta na správné části těla (tlak na noze, ruce nebo jiné části těla), což vede ke zlepšení průtoku krve a probouzí bioenergie v organismu člověka. Potenciální kanály mohou být blokované, což způsobuje člověku nepřijemnou bolest na určitých mistech těla. Masáž reflexních bodů odblokováavá kanály, obnovuje tok energie, zklidňuje bolest a vrací do původního stavu všechny dysfunkce organismu. Během masáže proniká do nemocného orgánu biochemická energie a po určité době nastává výrazné zlepšení a posléze vyléčení.

Reflexni masáž je úspěšně používaná k preventivni léčbě nemocí a je zvláště účinná při zklidnění bolesti (zad, hlavy, zubů), ale i při trávicích poruchách, při stresu, napětí, nachlazení, chřipce, astmatu, artritidy a mnoho dalsich.

Díky reflexní masaži nastává uklidňující účinek, který zvyšuje průtok krve a má za následek celkový pozitivní přínos organismu. Zvýšení průtoku krve má obrovský význam, neboť krev umožňuje životní funkce, které jsou pro organismus velmi důležité: přenáší kyslík, hormony, enzymy a obranné protilátky a zároveň odpadní produkty, které jsou pak vylučovány s močí. Nedostatečný průtok krve prodlužuje léčbu organismu v tkáních i v orgánech. V místech, kde dochází k poruchám průtoku krve, se tvoří zesílené usazeniny z kyseliny močové a jiných škodlivých látek. Mezi orgány a reflexními zónami existuje zpětná vazba. Tlak vyvíjený na prstu terapeuta na reflexním bodě může být pociťován v jiné části těla, označenim spojení mezi dvěma body.

Stimulací reflexních bodů se uvolňují endorfiny (podobně jako u akupunktury). Endorfiny jsou chemické sloučeniny, které jsou produkovány v mozku a maji analgetickou vlastnost, jakou jsou deriváty nebo morfin.
V reflexologii se nepouživají žadné léky, nicméně je to druh terapie, která může být podpořena bylinnou medicínou.