Breussova masáž | Slaný / Kladno

Breussova masáž se používá jako vhodný doplněk Dornovy metody. A to buď po ošetření Dornovou metodou jako úlevná masáž nebo před Dornovou metodou na uvolnění páteře, aby se pak lépe s klientem pracovalo.

Jako samostatná technika se Breussova masáž hodí k uvolňování a prevenci. Neinvazivně, jemně a bezbolestně se díky ní mohou napravit hrudní a bederní obratle páteře. Ploténky mohou optimálně regenerovat. Masáží akupresurních bodů a meridiánu močového měchýře se mohou uvolnit blokády a psychické napětí. Rovněž se aktivují body kolem páteře, které jsou vyústěním spojnic orgánů (tzv. body „šu“). Breussovu masáž snesou i klienti s ischiaglií („houser“) a jinými bolestmi v zádech.

Tato metoda vychází od pana Rudolfa Breusse (1899-1990), byl to rakouský léčitel a expert na přírodní medicínu. Breussova masáž nabízí jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteřního kanálu. Speciálními masážními hmaty za použití třezalkového oleje dochází k nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vychází do celého těla.

Podle Rudolfa Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

Breusoovu masáž klienti vnímají velmi příznivě a jsou překvapeni, jak jemnou metodou se jim dokáže ulevit od bolesti. U některých citlivých lidí se světlou pletí může hypericin (jež třezalka obsahuje) vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin nesluňte.

Kontraindikace na Breussovu masáž

jelikož je Breussova masáž velmi jemná, nejsou známy kontraindikace.

[Ceník]  [Kontakt-Objednání]